Praxe v Německu


MOIN!

Naše dobrodružství začalo cestou z Ostravy ve 2 hodiny ráno. Po celém dni stráveném v autobuse jsme dorazily do cihlového městečka Rotenburg, kde jsme se ubytovaly a zamilovaly do útulnosti našeho nového bydlení.

První den jsme se byly představit ve škole / Berufsbildende Schule /, kde jsme později měly i jazykovou animaci s panem Martinem Petřkem, která probíhala i druhý den. Společnost nám dělaly německé studentky, které strávily svou zahraniční stáž v naší škole.

K jazykové animaci patřily zejména hry rozvíjející slovní zásobu němčiny k překonání naší jazykové bariéry. Navíc jsme měly šanci více se navzájem seznámit.

Ve středu jsme se byly poprvé podívat ve svém pracovním zařízení. Doprovázely nás i naše německé kamarádky, které nám většinou překládaly to nejnutnější, za což jsme jim vděčné.

Od dalšího dne nám začala praktická část, kdy jsme se musely adaptovat na nové prostředí v daném zařízení a seznámit se s náplní práce. Domluvit se v němčině bylo dost náročné, ale věříme, že za ty další týdny budeme „šprechtit‘‘ mnohem lépe.

V pátek jsme se za odměnu odreagovaly ve zdejším aquaparku Ronolulu a užívaly si sluníčka u vody. O víkendu jsme jely vlakem do Walsrode, kde jsme navštívily Weltvogelpark (v našem překladu ptačí svět). Viděly jsme ptactvo od tučňáků, přes několik druhů kachen, až po papoušky či kondory, a dokonce některé druhy nám přelétávaly i nad hlavou v ptačím show.

Na závěr týdne nás čekal úžasný středověký trh v Rotenburku, kde jsme zůstaly celý den. Prohlížely jsme si různé stánky se šperky, kořením, nářadím, oblečením a jídlem. Hlavním úkolem pro návštěvníky bylo však složit větu ze slov, které nám po splnění určitého úkolu řekli prodejci v daných stáncích. Nejvíce nás zaujala propracovanost všech výzdob a hlavně kostýmů – víly, bludičky, strašidla… Však posuďte sami.

Všechny Vás doma srdečně zdravíme.

Rotenburčata 


Fotografie

Další fotografie