Kontaktní údaje

Adresa:
Střední zdravotnická škola, p. o.
tř. T. G. Masaryka 451
738 01 Frýdek-Místek
Tel.: 558 630 019
Fax: 558 630 029
E-mail:
sekretariat@zdrskolafm.cz
Web:
www.zdrskolafm.cz


IČO: 00561151
Číslo bankovního účtu: 29835781/0100
IZO: 110009665

Další info

Naše pracoviště praktického vyučování

NEMOCNICE FRÝDEK-MÍSTEK

Logo

NEMOCNICE TŘINEC

Logo
Další pracoviště

S vařením pomáhali také němečtí studenti. Článek ZDE

Žáci 3.C trávili dopoledne se seniory v předvánoční čas. Článek ZDE

Základní škola a mateřská škola zveřejnila dva články, které se týkají naší školy. Články ZDEDen zdraví a sociálních služeb je stále oblíbenější

Zájemci si vyzkoušeli, jak jsou na tom s první pomocí, měřil se také krevní tlak. „139 na 99. To znamená, že je vysoký. Hypertenze," oznámila Valerie Harmadiová, studentka Střední zdravotnické školy Frýdek-Místek, padesátnici Radce Gebauerové. Tu však informace nijak nepřekvapila. „To je z té práce. Určitě," prohlásila učitelka z frýdecko-místecké 4. ZŠ, která do Národního domu dorazila se školáky. Astrid Koňaříková, která stejně jako Valerie Harmadiová navštěvuje čtvrtý ročník zmíněné školy, konstatovala, že v prvních hodinách měli zájem o měření tlaku zejména starší lidé. „Většina má vysoký tlak a většinou to vědí. Někteří lidé říkali, že se na to léčí," pravila Astrid Koňaříková. Lidé na akci získávali hlavně informace o poskytovaných sociálních službách ve městě, prostor dostaly i další aktivity v sociální oblasti. Svůj stánek zde měla třeba obecně prospěšná společnost Beskyd DZR. „Zájem je, protože domovů se zvláštním režimem v tomto kraji moc není. Lidé chodí průběžně, berou si letáčky, ptají se," konstatovala sociální pracovnice Aneta Kubáňová. Akce je podle ní přínosná i proto, že lidé se setkávají osobně a vše je na jednom místě. „Dozvídají se o různých službách, je to pro ně takové přiblížení," dodala. „Já tady chodím od začátku, od prvního ročníku. Vítám to, že je informována nejen veřejnost, ale také my jako poskytovatelé sociálních služeb. Navzájem se poznáváme, vyměňujeme si informace. Ty zkušenosti jsou výborné," řekla Deníku Alena Malíková, koordinátorka zařízení Bethel, které nabízí čtyři sociální služby. Stánek nabízel nejen přímý kontakt a letáčky, ale dokonce i básně jednoho z uživatelů azylového domu. „Dává do toho své city," zdůraznila Alena Malíková. Součástí akce, kterou provázel moderátor Petr Bohuš, byl i přednáškový blok. „Ty přednášky jsou zajímavé, ostatně jako celá akce. Je to poučné pro všechny," shrnula 16letá Dominika Urbanová z Frýdku-Místku. Její vrstevnice Denisa Palyzová to viděla podobně. „Já si myslím, že je to rozhodně potřebné. Lidé by měli vědět takové věci, jak ty služby fungují, kde jsou. Je tady starší generace, jsou i postižení, kteří jsou sami, a ne každý umí obsluhovat internet," poznamenala studentka.

Čtěte více na: http://fm.denik.cz/zpravy_region/vcerejsek-byl-nejen-o-zdravi-20130927.html


Další články:

Osmáci zachraňovali životy

Zahraniční návštěvníci v nemocnici
 
http://www.polar.cz/porady/studuj-u-nas
 
http://www.frydekmistek.cz/cz/obcan/organy-mesta/magistrat-mesta/odbor-socialnich-sluzeb/0690049-dalsi-vydareny-rocnik-dne-zdravi-a-socialnich-sluzeb-je-za-nami.html
 
http://www.msmt.cz/mladez/ti-nejlepsi-z-brany?lang=1&ref=m&source=email
 
http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/cz/soutez--bdquo;branu-k-druhym-ldquo;-ovladly-studentky-stredni-zdravotnicke-skoly-ve-frydku-mistku-35226/
 
http://www.nemfm.cz/aktuality/mikulas-nadeloval-i-ve-frydecke-nemocnici-806cz